Wróć

Pończochy bawełniane

Kolor

Rozmiar

Cena

Dostępność

Filtry

Zamknij

Aktywne filtry:

Pończochy bawełniane

Pończochy bawełniane damskie samonośne - rajstopy, pończochy uciskowe bawełna, cotton

Bawełniane pończochy i rajstopy są doskonałym sposobem na znaczna poprawę funkcjonowania swoich nóg, jako delikatny kompres. Jednak pończochy bawełniane sprawdzą się nie tylko jako wyrób medyczny, ale przede wszystkim jako element uzupełniający codzienną stylizację. Pończochy to część kobiecej garderoby, która jest nieodłącznym akcentem wielu outfiów, zarówno tych dziennych, jak i wieczorowych.

Pończochy samonośne bawełniane

Bawełniane pończochy samonośne doskonale sprawdzą się w roli terapeutycznej. Osoba zlecająca decyduje o rozpoczęciu terapii przy pomocy wyrobów uciskowych oraz o zalecanej klasie kompresji. Nieocenioną pomocą są specjalistyczne pończochy i rajstopy z wysoką zawartością bawełny. Bardzo często jest to jednocześnie wyrób medyczny, dlatego spełniają szereg rygorystycznych norm, zapewniając odpowiedni poziom ucisku.

Chociaż może się wydawać, że rajstopy i pończochy bawełniane są mało atrakcyjne, modele oferowane w sklepie niemal niczym nie różnią się od klasycznych i tradycyjnych modeli bielizny. Szeroki wybór modeli, wzorów i kolorów, dzięki czemu swobodnie można dobrać bieliznę do swoich potrzeb i wymagań.

Jak stosować pończochy bawełniane?

Sposób noszenia bawełnianych pończoch, zarówno jako medycznych wyrobów pończoszniczych o działaniu uciskowym, jak i elementu codziennej stylizacji jest taka sama jak tych klasycznych modeli. Samonośne pończochy zostały wyposażone w silikonowy pasek, ukryty w górnej części bielizny, który zapewnia komfort noszenia i pewność, że pończocha pozostanie na swoim miejscu.

Pończochy bawełniane damskie mogą służyć do leczenia obrzęku limfatycznego, jednocześnie zapewniają maksymalny komfort noszenia i przydatność codziennego użytkowania. Wysoka skuteczność wyrobów uciskowych w wyniku kompresji terapeutycznej i odpowiedniej sztywności.

Pończochy samonośne z bawełną zostały wyprodukowane z najwyższej jakości przędzy bawełnianej. Bawełna wykazuje dodatkowo właściwości uciskowe. Medyczna koncepcja kontrolowanego ucisku polega na jego stopniowym zmniejszaniu począwszy od kostek aż do okolicy udowej. Delikatna bawełna otula nogi, podkreślając ich piękno i dając kobiecie poczucie pewności siebie i seksapilu. Niektóre modele wyposażone zostały w kuszące elementy, które dodatkowo podkręcają atmosferę. Pończochy wyróżniają się wysokim komfortem noszenia i idealnie nadają się do codziennego noszenia do każdej stylizacji zarówno dziennej jak i wieczorowej. Klasyczne czarne, aplikacjami, a może całkiem innego koloru? tak samo jak w przypadku innego rodzaju pończoch, te wykonane z bawełny sprawdzą się równie dobrze. Idealne na chłodniejsze dni, sprawdzą się doskonałe w sezonie jesienno - zimowym, dając dodatkową warstwę zapewniającą ciepło.

Kompresjoterapia - stopnie kompresji

Kompresjoterapia to inaczej terapia uciskowa, znana od najstarszych czasów. Stopień kompresji to nic innego jak siła, z jaką element pończochy bawełnianej samonośnej wywiera nacisk na kończynę, a co za tym idzie aktywnie wspomaga prawidłowe krążenie krwi. W przypadku wyrobów uciskowych aktualnie wyróżnia się dwie klasyfikacje stopnia kompresji RAL (klasyfikacja niemiecka) oraz Asqual (klasyfikacja francuska).

Klasyfikacja RAL:

  • I stopień kompresji: 18-21 mm Hg.
  • II stopień kompresji: 23-32 mm Hg.
  • III stopień kompresji: 35-45 mm Hg.
  • IV stopień kompresji: >60 mm Hg.

Klasyfikacja Asqual:

  • 1 stopień kompresji: 10-15 mm Hg.
  • 2 stopień kompresji: 15-20 mm Hg.
  • 3 stopień kompresji: 20-36 mm Hg

Pończochy bawełniane sprawdzą się doskonale w przypadku zmęczonych nóg, zapewniając im dodatkowy odpoczynek.

Szeroka oferta sklepu internetowego z bielizną

W naszym sklepie internetowym oferujemy najwyższej jakości produkty wyprodukowane z przędzy bawełnianej, która zapewnia odpowiedni przepływ krwi powrotny do serca oraz chłonki do węzłów chłonnych. Bielizna o druga skóra da kobiet.

Dodatkowo oferujemy klasyczną bieliznę damską oraz inne elementy bieliźniane, które są nieodłącznym elementem każdej kobiecej garderoby i sprawdzają się niezależnie od sytuacji.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do wybranej formy kontaktu. Chętnie pomożemy w doborze idealnej bielizny.