Wróć

Podwiązki

Kolor

Cena

Dostępność

Filtry

Zamknij

Aktywne filtry:

29,90 zł
2 kolory

Podwiązki

Podwiązki damskie - ślubne i na inne okazje

Podwiązka to elastyczna opaska z grubszej tkaniny, która założona wokół uda jeszcze kilkadziesiąt lat temu miała za zadanie podtrzymywać pończochy i zapobiegać ich zsuwaniu. Jednak w czasach nowoczesnych pończoch samonośnych i do paska straciły swe znaczenie funkcjonalne i obecnie noszone są głównie ze względów dekoracyjnych. Dzięki temu panie mogą zdecydować się na modele z delikatnej satyny i koronki, lub codzienne stroje zestawiać z równie efektownymi podwiązkami ze skóry i tasiemek. Kojarzone są głównie z ważnymi wydarzeniami: ślubem, studniówką i maturą, ale dodadzą też pikanterii na randce i w sypialni.

Podwiązka ślubna - seksowny zwyczaj na ślub

Zgodnie z tradycją, panna młoda powinna mieć na lewej nodze elegancką podwiązkę. Aby zapewniła szczęście w małżeństwie i w łóżku, spod sukni ślubnej zdejmuje ją sam pan młody, najczęściej bez użycia rąk. Ta pikantna tradycja może mieć swoją kontynuację: goście weselni muszą złapać podwiązkę, by dowiedzieć się, na czyim weselu będą się bawić w przyszłości.

Jednak podwiązka to nie tylko symbol seksapilu: najczęściej wybierana w białym lub błękitnym kolorze, symbolizuje niewinność panny młodej i wierność jej nowego męża. Często jest też używana jako akcesorium na weselnych zdjęciach, w czasie oficjalnej sesji czy też zalotnie "przypadkowo" prezentowana w czasie zabawy. Dzięki pięknym projektom dostępnym na rynku, ozdobionym haftem, brokatem czy złotymi wisiorkami będzie stanowić niezapomnianą ozdobę, a w czasie nocy poślubnej ekscytujący i zmysłowy dodatek do bielizny.

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest duży wybór podwiązek ślubnych i nawet jeśli nie wierzymy w jej magiczną moc przynoszenia szczęścia, warto poświęcić chwilę na dobranie pięknego modelu. W ten sposób będziemy kontynuować długą tradycję i uświetnimy ten ważny dzień w wyjątkowy sposób.

Koronkowa podwiązka - zmysłowy dodatek na szczęście

Seksowna podwiązka to także nieodzowny dodatek do studniówkowej kreacji. Młode dziewczyny, wkraczające w dorosłość i bawiące się na imprezie, która kiedyś była pierwszą w dorosłym życiu, także uświetniają ją za pomocą tej bielizny. W tym przypadku podwiązka minimalistyczna i niewinnie biała ustępuje pola czerwonej. Można też zaszaleć, wybierając wersje z kokardkami, wstążkami czy różyczkami. Studniówkowy nastrój ma swoje prawa!

Bielizna ze studniówki koniecznie musi pojawić się też na bis - trzeba założyć ją na maturę jako uzupełnienie eleganckiej garsonki. Ten element stroju ma nie tylko przypominać o świetnej zabawie parę miesięcy wcześniej, ale też dodać pewności siebie i dodać trochę szczęścia w czasie pierwszego ważnego egzaminu. Aby zapewnić sobie dodatkowy przypływ dobrego losu, warto już w czasie studniówki pomyśleć o podwiązkach ze złotymi wisiorkami: na przykład słonikami z uniesioną trąbą, czterolistnymi koniczynkami czy małymi złotymi podkówkami.

Bielizna z seksapilem

Podwiązka to nie tylko ślub i studniówka, ale też szczypta pikanterii na co dzień, szczególnie w czasie spotkania z ukochaną osobą. Choć jej nie widać, pozwala czuć się kobieco i seksownie. Dobrana z rozmysłem, może sprawić, że zwykła bielizna zmieni się w elegancki komplet. Przyszyte do taśmy koronki w kolorze czarnym pięknie podkreślą klasyczne majteczki i stanik, będą też pasować do pończoch. Sprawdzą się jako dyskretna ozdoba lub widoczna biżuteria, szczególnie jeśli wybierzemy bardziej widowiskowe wersje z materiałów sztucznych. Wreszcie, podwiązki świetnie sprawdzą się jako podkreślenie stroju na imprezę, szczególnie w połączeniu z ekstrawagancką uprzężą. Z ich dodatkiem możemy stworzyć niepowtarzalną wersję swojej kreacji.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć podwiązek zgodnie z ich oryginalnym przeznaczeniem: na rynku dostępne są też minimalistyczne modele ze sprzączkami, którymi można zastąpić klasyczny pas do pończoch.

Spośród dużego wyboru modeli oferowanych przez sprzedawców warto zdecydować się na te wykonane z materiałów wysokiej jakości. Posłużą przez długi czas bez utraty fasonu i koloru, a przy tym nie będą uciskać uda. Zarówno komfortowe samopoczucie, jak i utrzymanie prawidłowego krążenia nóg są ważne dla każdej kobiety, więc w tym wypadku nie warto oszczędzać.